[FAQ]Intrebari frecvente[FAQ] #xSE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

[FAQ]Intrebari frecvente[FAQ] #xSE

Mesaj Scris de xTREME la data de Dum Aug 30, 2015 6:24 pm

I = Intrebarea
R = Raspuns
C = Concluzia

I = Cum iau admin?
R = Cerere (Cand sunt deschise) sau donand bani adevarati.
C = Serverul are nevoie de donatii pentru a putea continua

I = De ce sa donez?
R/C = Donatiile ne scutesc de o mica parte din treburi , ownerii (eu si r3fl3x) muncim enorm la acest server si pe langa alta mai si dam bani pt host.Fiecare donatie conteaza deaorece ne scuteste si pe noi de cheltuieli si ne ofera mai mult timp sa muncim la server sa fie mai frumos.

I = Cum donez?
R = Apasa aici pt mai multe detalii.
C = Poti dona atunci cand ai stransi niste banuti si doresti sa iti cumperi ceva nou.

I = De ce nu pot sa imi fac cont pe forum?
Posibilitati
1.Nu ma lasa sa bag acel cod din casuta aia!!
2.Nu primesc nici un mail ajutor!
3.Zice ca numele/emailul este deja folosit dar nu am cont pe forum!
4.Nu merge sa pun parola!
R =
1. Da relog de 2-3 ori la forum sau inchide si redeschide browserul.
2. Sistemul lor este supraincarcat cu cereri , recomandat este sa astepti maxim 30 minute,iar daca nu primesti incearca din nou sa iti faci cont cu acelasi email si ai sa primesti.
3.1 Probabil exista alt utilizator pe alt forum hostat de acelasi furnizor cu acelasi nume
3.2 Probabil te-ai mai inregistrat pe alt forum creeat de la cei de la Forumgratuit,poti incerca alt email.
4. Poti da un refresh la pagina
C = Deoarece forumul este facut gratuit , nu are un sistem prea complicat de hosting.

I = Cum postez un topic (Reclamatie/Cerere/Topic)
R = Dai pe sectiunea respectiva si apesi pe butonul TOPIC NOU.Atentie daca vrei sa faci o cerere/reclamatie sa respecti modelul!!
C = Nu este greu sa creezi un topic nou,cerere ajutorul unui owner daca nu te descurci.

I = Sunt incepator pe server,ce pot sa fac?
R = Incearca comanda /Incepator , /CMDS , /Help .
C = AU fost creeate comenzi speciale pentru jucatori incepatori astfel sa inteleaga cum sa joace.

I = De ce iau crash?
R = Ai moduri care creeaza lag sau mapa/harta respeciva are lag (Te rugam sa anuntuti un owner daca intalnesti)
C = Crashul se da atunci cand pica conexiunea dintre pc-u tau - server din cauza lagului (PING).

I = Cum fac credite?
R = Creditele le faci atunci cand stai o ora pe server (Minim 30 minute) la fiecare ora fixa sau donand.
C = Creditele se fac stand mult pe server.

I = Cum fac rost de VIP?
R = Foloseste comanda /BuyVIP
C = Poti cumpara VIP si de pe forum,fiind mai ieftin.

I = Nu am ce sa fac pe server ma plictisesc.
R = Daca nu ai prieteni sau serverul este gol , logic ca te vei plictisi la un moment dat.
C = Incearca sa intri atunci cand vezi mai multi pe server , sa iti faci prieteni cu care sa te joci sau sa iti inviti pe serverul nostru chiar pretenii tai!

I = De ce playerul X are admin si eu nu am?
R = Adminul se poate primi gratis doar cu cerere cand sunt deschise,sau donand,sau ajutand serverul cu harti,idei etc.
C = Adminul se munceste sau cumpara.

I = De ce sa aleg xSE si nu alt server.
R = xSE este un server diferit de celelate,avem alte textdraws,alt sistem,alte comenzi,mape creeate 100% de mapperi nostri.
C = Suntem un server original.

Multumim ca ai citit,staff-ul xSE.
xTREME
Owner
Owner

Data de înscriere : 30/07/2015
Varsta : 17
Localizare : Iasi/Romania

Vezi profilul utilizatorului http://server-xse.forumer.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: